Stopers opgepakt in Pampushout

ALMERE – De politie in Flevoland heeft drie stropers opgepakt.
De drie waren aan het jagen op  reeën en konijnen in natuur- en bosgebied Pampushout bij Almere. De drie komen uit Purmerend, Amsterdam en ‘s Graveland.

Volgens een politiewoordvoerder kennen de drie elkaar uit de schietsportwereld. De mannen spraken regelmatig af om ergens te gaan jagen.

Surveillerende agenten roken onraad toen ze de drie aanspraken. De drie – waaronder een zestigjarige – zeiden dat ze even moesten plassen in het bos. In de auto lag een zeiltje met wat bloedspatten. Bij doorzoeking van de auto ontdekten agenten een dode ree aan en een wapen. Later bij een huiszoeking trof de politie een enorm wapenarsenaal aan, waaronder pijl en boog. Het schiettuig bestond voornamelijk uit luchdrukwapens en gasdrukwapens.

Bij een onderzoek in de omgeving in de Pampushout troffen agenten een doodgebloede ree aan. Het dier was aangeschoten door – vermoedelijk – de mannen en kon wegkomen. Maar overleefde het niet.